Citometrie Van Celstroom.pdf

2016-10-25-IV-Curso-La-Citometria-de-Flujo.pdf
Preview of Citometrie van Celstroom
🔗 Source: idissc.org
📊 Size: 466 KB
👤 Author: pb
⬇️ Downloads: 33

Summary

Er is een IV cursus theorie en praktijk over citometrie van flux, waarin de karakterisering van cellen in vitro centraal staat. De cursus vindt plaats van 21 tot 25 november 2016 en bestaat uit 25 uur les, waarvan 5 uur theorie en 20 uur praktijk. De cursus is bedoeld voor studenten, afgestudeerden en graduaten in de geneeskunde en biomedische wetenschappen. De inschrijving bedraagt 350 euro, met een korting van 10% voor leden van de COBCM. Er zijn slechts 10 plaatsen beschikbaar.

Description

Er is een IV cursus theorie en praktijk over citometrie van flux, waarin de karakterisering van cellen in vitro centraal staat.

Technical Information

  • File Format: PDF
  • File Size: 466 KB
  • Pages: 2
  • Language: NL
  • Author: pb
  • Total Downloads: 33
  • Last Updated: 2 days ago

Document Overview

This PDF document about Citometrie van Celstroom provides comprehensive information and guidance. Whether you're a beginner or advanced user, this resource offers valuable insights into Citometrie van Celstroom.

Related Topics

If you're interested in Citometrie van Celstroom, you might also want to explore:

Download Citometrie van Celstroom eBooks for free and learn more about Citometrie van Celstroom. These books contain exercises and tutorials to improve your practical skills, at all levels!

Not satisfied with this document? We have related documents to Citometrie van Celstroom, try searching with similar keywords: Citometrie van Celstroom, Citometrie, Advies van de Kamer Homeopathie betreffende de opportuniteit van de registratie van de niet-conventionele praktijk, rekening ho, Van Wagenberg en Hoste, Effecten van een verbod op het gebruik van genetisch gemodificeerde soja als veevoedergrondstof (2015), Bekijk hier de eerste 13 pagina’s van Huh? De Geïllustreerde Encyclopedie van de kunst van het denken!, Het behoud van de band tussen ouder en kind bij plaatsing. Onderzoek van de rechtspraak van het EHRM betreffende artikel 8 EVRM., Inscriptie van de 'Amigos del Camino de Santiago de Almería - Almería Jacobea' in het Register van Entiteiten voor de Promotie van de Santiago-weg, Uitreiking van het Titel van Burger van Cuite aan Eugenio Pacheli Silva de Souza

You can download PDF versions of the user's guide, manuals and ebooks about Citometrie van Celstroom, you can also find and download for free A free online manual (notices) with beginner and intermediate, Downloads Documentation, You can download PDF files (or DOC and PPT) about Citometrie van Celstroom for free, but please respect copyrighted ebooks.